Strona główna Atrakcje Latarnia morska Stilo

Latarnia morska Stilo

Latarnia morska Stilo, szósta co do wielkości latarnia nad polskim morzem położona ok. 20 km od Łeby.

3426
PODZIEL SIĘ

Położenie latarni Stilo?

Latarnia Stilo znajduje się około 15-20 kilometrów na zachód od Łeby, oraz około 1 kilometr na północ od miejscowości Sasino. Położona jest na wzniesieniu, około 500 metrów od morza.

Jak dostać się z Łeby do latarni Stilo?

Najlepiej rowerem (własnym lub wypożyczonym w Łebie). Ewentualnie można urządzić sobie dłuższy spacer. Ponieważ proponowana droga jest pełna korzeni, piachu, pagórków, więc pieszo pokonamy dystans w podobnym czasie co rowerem.

stilo2Szlak rowerowy Łeba – latarnia Stilo

Szlak rowerowy (także pieszy) Łeba – latarnia Stilo prowadzi z Łeby ulicą Kościuszki, a następnie zamienia się w dukt leśny i ścieżkę pieszą/rowerowa wzłuż jeziora Sarbsko (mierzeją). Odcinek jest bardzo ciężki dla rowerzystów. Pełno korzeni drzew, piaszczystych łach, pagórków, krótkich skrętów. Za jeziorem Sarbsko droga się rozgałęzia i mamy 2 możliwości. Możemy skręcić w lewo by objechać latarnię i wdrapać się na wzgórze z latarnią od strony wschodniej. Druga droga prowadzi w prawo do wsi Sasino, skąd wiedzie kilometrowy dukt na wzniesienie z latarnią (na północ).
Którąkolwiek z dróg nie wybierzemy, ostatni odcinek (200 metrów) przed latarnią wymaga pchania rowerów po piachu pod górę.

Zobacz też: Polskie latarnie morskie