PODZIEL SIĘ

Czym są Ruchome Wydmy?

Ruchome Wydmy to główna atrakcja Łeby. Około 9 km na wschód od Łeby, na mierzei utworzonej przez morze i jezioro Łebsko znajdują się góry piachu. Nazywane się ruchomymi wydmami gdyż przesuwają się na zachód (w stronę Łeby) z prędkością około 9m na rok.

3Jak dotrzeć na ruchome wydmy?

Najlepiej rowerem lub pieszo. Można również specjalnymi busem + melexami (elektrycznymi pojazdami). W zależności od narzuconego tempa spacer na ruchome wydmy zajmie nam około 2-3h. Możemy wędrować mierzeją łebską przez las lub brzegiem morza. Spacerując lasem musimy opłacić bilet wstępu na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Z kolei idąc wzdłuż morza musimy uważać by nie przeoczyć zejścia na wydmy.

Najlepiej spacer na wydmy odbyć lasem i wrócić brzegiem morza. Ponieważ przeważają wiatry zachodnie, więc w drodze powrotnej możemy liczyć na pomoc.

2Wycieczka rowerem

Z Łeby na ruchome wydmy prowadzi ścieżka rowerowa. W Rąbce (około 2 km za Łebą) należy kupić bilet wstępu na teren Słowińskiego Parku Narodowego. Przed samymi wydmami znajdują się parkingi rowerowe – płatne.

4Busem, ciuchcią i melexem

Z Łeby do Rąbki (około 2km za Łebą) dojeżdżają busy jak również dziecięce ciuchcie. Z Rąbki jeżdżą melexy które mogą nas dowieźć do wyrzutni rakiet (około 3 km przez ruchomymi wydmami) lub do samych wydm. Za każdy kawałek podróży musimy zapłacić bilet + należy opłacić wstęp na teren Słowińskiego Parku Narodowego.

5